„XII Integracyjny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ks. Jana Twardowskiego”

                 W dniu 19 lutego 2016r. w naszej placówce odbyła się XII edycja Integracyjnego  Międzyplacówkowego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji ks. Jana Twardowskiego pod hasłem: „Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko”. Wiersze ks. Jana Twardowskiego zaprezentowało ponad 30 uczestników z całego województwa: Augustowa, Różanegostoku, Sokółki, Białowieży, Zaścianek i Białegostoku.

                 Jury w składzie: p. Urszula Wasyluk – Żukowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, p. Aneta Kowalewska - przedstawicielka MOPR w Białymstoku, ks. Jan Filewicz – poeta, kapelan w DPS w Zaściankach oraz p. Jacek Przesmycki – Dyrektor POW „Jedynka” w Białymstoku, w związku z wyrównanym poziomem uczestników, miało bardzo trudne zadanie do wykonania. Po długich obradach nagrodziło i wyróżniło najlepszych. Poza miejscami w trzech kategoriach wiekowych Jury przyznało dwie nagrody specjalne: zespołowi z DPS w Zaściankach za inscenizację na podstawie wybranych utworów ks. Twardowskiego oraz Małgorzacie Gronos za wzruszające wykonanie wiersza w dwu językach – mówionym i migowym.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Niewątpliwą atrakcją spotkania był występ grupy tanecznej z POW „Jedynka”. Na scenie wraz z 17 letnimi dziewczętami tańczyli bardzo młodzi – 7, 8 i 9 letni artyści, przygotowani do występu przez ich starsze koleżanki. Zespół podbił serca publiczności, która nagrodziła występujących gromkimi brawami.

                                                                                                                                           autor Anna Pylińska

                                                                    

<<< Powrót do aktualności