Wycieczka do Warszawy

                      W dniu 22.04.2017 r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Warszawy. Do wspólnego wyjazdu zaprosiliśmy także podopiecznych z POW „Dom pod Modrzewiem”: Paulinę, Przemka, Alicję i Dominika. Z POW „Jedynka” w wycieczce wzięły udział: Kornelia, Wiktoria, pani Ula i pani Agnieszka.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w dwóch muzeach mieszczących się w Pałacu Kultury i Nauki. Pierwszym z nich było Muzeum Domków Dla Lalek, gdzie mogliśmy podziwiać ponad 100 historycznych domków z różnych epok i zakątków świata oraz inne zabawki. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk, które poświęcone jest ewolucji i paleontologii.

Po wizytach w muzeach udaliśmy się w odwiedziny do Jacka – wychowanka POW „Jedynka” przebywającego na co dzień w ośrodku na ul. Dolnej. Jacek pokazał nam gdzie mieszka, uczy się i spędza czas wolny. Następnie, wraz z Jackiem, przystąpiliśmy do kolejnych punktów  naszej wycieczki. Były to: wizyta w ZOO, spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu, przejażdżka metrem. Pobyt w stolicy zakończyliśmy wspólną kolacją. Do domu wróciliśmy późno, nieco zmęczeni i bardzo zadowoleni z wyjazdu. 

                                                                                                                                                         Autor: Agnieszka Lewczuk

 

<<< Powrót do aktualności