Andrzejki

                  „Andrzejki" to ludowa tradycja związana z magią wróżb.  Przekazywana była z pokolenia na pokolenie. W przedostatni dzień listopada wszystkie panny chciały się dowiedzieć o swoim losie. Pannom we wróżbach pomocne były woda, ogień i zwierzęta. Dziewczęta wróżyły z butów ustawionych jeden za drugim. Losowały włożone pod poduszkę kartki z imionami chłopców. 

 Na świętego Andrzeja spełniają się wszystkie marzenia.

Dzięki serdeczności naszych przyjaciół i sponsorów pana Marka Małonia oraz firmy Masterpress S.A. w Białymstoku, w placówce w dniu 23.11.2015r. odbyła się wyjątkowa Impreza Andrzejkowa.

Tradycyjnie jak w każdy Wieczór Andrzejkowy, zaczęliśmy zabawę od wróżb. Dzieci miały możliwość poznania swojej przyszłości dzięki: magicznym kubeczkom, andrzejkowym szpileczkom, kolorowym karteczkom, zaczarowanemu serduszku oraz wyścigom bucików.

Nasi podopieczni wzięli udział w konkursie plastycznym. Dzieci otrzymały wskazówkę dotyczącą tego, co ma się wydarzyć w późniejszej części wieczoru. Ich zadaniem było odgadnięcie i jak najbardziej atrakcyjne przedstawienie tego, co ma się wydarzyć. Powstały dwie fantastyczne prace. Ku naszemu zdziwieniu dzieci znakomicie wychwyciły podane wskazówki i odgadły, kim będzie nasz gość specjalny. 

Po przerwie, która była emocjonującym dla dzieci czasem oczekiwania, pojawił się pan Karol Sanetti, który przygotował dla naszych wychowanków specjalny pokaz iluzji i magii. Uczestnicy mieli możliwość brania czynnego udziału w pokazie. Pan Karol stworzył niezapomnianą i magiczną atmosferę tego wieczoru. Mieliśmy możliwość oglądać: latające stoliki, palące się książki, magiczne różczki, pojawiające się i znikające przedmioty i wiele, wiele innych.

Po pokazie, z pomocą iluzjonisty p. Karola Sanetti rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Obydwie prace okazały się godne głównej nagrody. Każde dziecko otrzymało upominek.

W ramach podziękowania za niezapomniany wieczór, wychowanki grupy I wykonały swoje popisowe układy taneczne.

Wyrazy wdzięczności dla naszych sponsorów, bez których ten dzień nie byłby tak wyjątkowy oraz podziękowania za wspaniałą zabawę, wszystkim uczestnikom.

Dziękują organizatorki p. Justyna, p. Ewelina oraz p. Marzena.

 

                                                                                                 autorki  M. Skłodowska i E. Zielant

<<< Powrót do aktualności