Wspomnienia z wakacji 2015

                     Za nami udane wakacje… W tym roku, dzięki środkom własnym oraz zaprzyjaźnionych osób, nasi wychowankowie mieli okazję do spędzenia niezapomnianych chwil w różnych zakątkach Polski. Naszą letnią przygodę rozpoczęliśmy od wspólnego, integracyjnego wyjazdu do Serw. Pogoda nam dopisała, dobre humory nie opuszczały, a i wędkować się co niektórzy nauczyli… Kilka dni po powrocie, trójka naszych podopiecznych: Aniela, Kacper i Artur udała się na Akademię  Małego Kolonisty do Młynika koło Mrągowa. Cała trójka wróciła szczęśliwa i zadowolona.

W dniach 19-29 lipca Adam, Jacek i Natalia uczestniczyli w obozie podróżników i poszukiwaczy przygód w miejscowości Bocheniec. Udział w obozie umożliwił im poznanie zakątków Gór Świętokrzyskich. Program obozu był niesamowicie ciekawy. Wychowankowie mieli okazję spędzić Dzień Geologa w Centrum Geoedukacji w Kielcach, poznać tajniki szlifowania skał i stworzyć unikatowe talizmany. W programie znalazły się również: Dzień speleologa - wizyta najpiękniejszej jaskini krasowej w naszym kraju - Jaskini "Raj", wizyta w Centrum Neandertalczyka, Dzień z Czarownicą z Łysej Góry. Ponadto młodzież zwiedziła multimedialne Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego, poznała tajemnice Klasztoru na Św. Krzyżu. Na obozie nie zabrakło również zabawy, dlatego cała trójka spędziła dzień w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Bogactwo programu obozu dostarczyło naszym dzieciakom mnóstwa przygód, niezapomnianych wrażeń i nowych znajomości.

W dniach 21-31 lipca Marcin pojechał na obóz socjoterapeutyczny w góry do Bukowiny Tatrzańskiej. Chłopiec wrócił zadowolony, opowiadał o nowo poznanych kolegach,  zwiedzanych miejscach. Nasz młody piłkarz Dominik doskonalił swoje umiejętności strzeleckie na obozie sportowym w Poddąbiu. Chłopiec miał okazję integrować się z kolegami z drużyny, spędzić czas na szlifowaniu warsztatu piłkarskiego.

Sierpień rozpoczęliśmy wyjazdem ośmiu naszych wychowanków wraz z wychowawcami na kolonie do Gdańska. Ta coroczna inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków. Dzięki życzliwości Dyrekcji i pracowników Gdańskich Domów dla Dzieci, możemy wypoczywać na morskich plażach i spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze.

W dniach 3-13 sierpnia, Natalia i Karolina udały się na obóz siatkarsko – taneczny do Gib. Dziewczyny wzięły udział w całodziennej wycieczce do Augustowa, podczas której zwiedziły port, śluzy, Kanał Augustowski, przechadzały się deptakiem oraz nadbrzeżnym bulwarem. Znalazł się również czas na opalanie. Wracając zwiedziły sanktuarium w Studzienicznej. W ramach obozu odbyła się również całodzienna wycieczka po Suwalszczyźnie, dziewczyny przeszły po ścieżkach przyrodniczo- edukacyjnych w Wigierskim Parku Narodowym, przejechały sie kolejką wąskotorową. Zwieńczeniem wyprawy była rekreacja w nowo otwartym Aquaparku w Suwałkach. Czas wolny wypełniły obozowiczkom  gry podchody w lesie, marsze na orientację, ognisko, dyskoteki, gry i zabawy, konkursy z nagrodami. Wychowanki doskonaliły swoje umiejętności taneczne na codziennym 1,5-godzinnym kursie tańca, na których mogły posmakować tańców latynoamerykańskich (cha-cha, samba, jive, salsa, mambo), jak i klasycznych (walc angielski, walc wiedeński). Poznały zasady tańca nowoczesnego oraz standardowego. Karolina i Natalia ćwiczyły także grę w siatkówkę plażową, a wykwalifikowani instruktorzy nauczyli je właściwej techniki gry.

Końcówka sierpnia to wyjazd Natalii, Alicji i Dominika do Zakopanego. Cała trója odwiedziła Tatralandię - jeden z największych parków wodnych na Słowacji, gdzie szalała  w kompleksie basenów termalnych ze zjeżdżalniami, wodnymi huśtawkami, sztucznym deszczem, wodnymi wulkanami, powietrznymi leżakami i gejzerami. To wszystko  dostarczyło im niezwykłych wrażeń i emocji. Kolejne zabawy odbyły się w Aqua Parku w Zakopanem. Po wodnych szaleństwach przyszedł czas na zwiedzanie Tatr, gdzie podczas górskich wycieczek z przewodnikiem dzieci zobaczyły Rusinową Polanę, Wiktórówki, Dolinę Kościeliską, gdzie zwiedziły wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą. Wjechały również na Gubałówkę, Butorowy Wierch i zjechały wyciągiem krzesełkowym.
Na koniec spacer po Krupówkach. Czas wolny upływał całej trójce i innym uczestnikom na  grach i zabawach sportowych, konkursach, dyskotekach, ogniskach, warsztatach plastycznych. Nasze najmłodsze wychowanki Wiktoria i Kornelia wzięły udział w półkoloniach zorganizowanych przez Bajkoland w Białymstoku. Wszystkim wychowankom wakacje dostarczyły wielu wrażeń... Ze świeżymi siłami rozpoczęli nowy rok szkolny oraz odliczanie do kolejnego lata. A te już tylko za dziesięć miesięcy.

 

<<< Powrót do aktualności