Wycieczka do Wrocławia

                        W dniach 13 – 15.10.2017 r. grupa z POW "Jedynka" odbyła swoją kolejną podróż. Tym razem siedmioro podopiecznych: Jacek, Norbert, Paulina, Kuba, Kornelia, Wiktoria, Dominika wraz z panią Ulą i panią Agnieszką odwiedziło stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.  Wrocław to fascynujące miasto, które może poszczycić się licznymi zabytkami, kościołami, świątyniami, mostami, fontannami, pomnikami i rzeźbami. Podczas naszego krótkiego pobytu staraliśmy się odkryć jego piękno. Mieliśmy okazję zobaczyć Rynek – jeden z największych rynków staromiejskich Europy, a na nim: Stary Ratusz – perłę architektury gotyku, urokliwe uliczki, kolorowe kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, fontannę Zdrój. Ponadto podziwialiśmy plac Solny, katedrę św. Marii Magdaleny, kościół św. Elżbiety, Stare Jatki z pomnikiem ku czci Zwierząt Rzeźnych, uniwersytet, Ossolineum – jedną z najstarszych i największych bibliotek naukowych w kraju, Ostrów Tumski – najstarszą część Wrocławia, Halę Stulecia – jedno z największych dzieł architektury XX wieku, mosty: Grunwaldzki, Piaskowy, Tumski.

                         Wrocław to nie tylko zabytki, ale także szereg ciekawych atrakcji. Jedną z nich są wrocławskie krasnale. Małe figurki skrzatów, jest ich aktualnie ok. 300, są "rozsiane" po całym mieście, a ich poszukiwanie było fantastyczną zabawą nie tylko dla najmłodszych. Kolejną ciekawostką jest Polinka, kolejka linowa, umożliwiająca przejazd wagonikami nad Odrą. W planie naszej wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w ZOO – najstarszym w Polsce i posiadającym najbogatszą kolekcję zwierząt, a także Afrykarium, które jest jedynym na świecie oceanarium poświęconym wyłącznie faunie Afryki.

                           Weekend we Wrocławiu minął nam bardzo szybko. Wiemy, iż nie zdołaliśmy zobaczyć wszystkiego, dlatego też, mamy nadzieję, iż jeszcze powrócimy do tego pięknego miasta. To był nasz kolejny, bardzo udany wyjazd.

                                                                                                                                                        autor: Agnieszka Lewczuk

<<< Powrót do aktualności